Na obrade uvítania detí sme prijali 17 nových obyvateľov nášho sídliska

 08.09.2022

Mestská časť Košice-Dargovských hrdinov obnovila obrad uvítania detí do života. Deti s trvalým pobytom v mestskej časti Košice-Dargovských hrdinov sme na slávnostnom podujatí v stredu 7. septembra prijali za nových obyvateľov nášho sídliska.

Starosta Jozef Andrejčák a zástupca starostu Dominik Babušík odovzdali v priestoroch Miestneho úradu mestskej časti Košice-Dargovských hrdinov rodičom sedemnástich detí pamätný list a darčekový balíček. Súčasťou slávnostného obradu bol aj kultúrny program, o ktorý sa postarala študentka Konzervatória Jozefa Adamoviča z Exnárovej 8.

„Niet väčšieho pokladu, ako je ľudský život. Život človeka je neporovnateľný s nijakou inou hodnotou. V ľudskom živote niet väčšej radosti, ako keď pribudne do rodiny vytúžený malý človiečik. Iba pri pohľade na vás, šťastní rodičia, možno pochopiť význam slov o šťastí, radosti a pohode. Niet lepšej výchovy, ako je dobrý osobný príklad rodičov, ako je výchova v rodine, kde vládne láska, vzájomné porozumenie a podpora. Osud vášho dieťaťa je vo vašich rukách. To, čo dostanú naše deti od nás, odovzdajú raz svojim deťom. Taká je zákonitosť života. Dajme teda, čo sme dostali. A ak sme nemohli dostať my, o to viac pridajme, aby sme boli bohatší a šťastnejší,“ povedal vo svojom príhovore starosta mestskej časti Košice-Dargovských hrdinov Jozef Andrejčák.