Na 20. ročníku eXtrém maratónu triumfovali Pavúk a Čurlejová

27.03.2024

V sobotu 29. júla sa uskutočnil 20. ročník eXtrém maratónu, ktorý je považovaný za jeden z najťažších maratónov na Slovensku. Preteky zorganizoval O5 Bežecký klub Furča, ktorý založili v roku 2004.

Bežalo sa po promenádnom chodníku v lesnom prostredí na Zelený dvor, ďalej po starej ceste smer Budimír, po obrátku a späť, trať mala prevýšenie takmer 600 metrov. Na maratóne sa zúčastnilo 45 bežcov a bežkýň, do cieľa dobehlo celkovo 41 súťažiacich.

Víťazom v mužskej kategórii sa stal Marián Pavúk (3:03:49 h), na druhom mieste dobehol Adrián Devečka (3:09:07 h), tretiu priečku obsadil Ján Pollák (3:25:37 h).

Víťazkou v ženskej kategórii sa stala Eva Čurlejová (3:40:55 h), na druhom mieste skončila Michaela Káčerová (3:59:02 h), tretia bola Andrea Urbanová (4:05:58 h).

eXtrém maratón je súčasťou dvojkombinácie maratónov v mestskej časti Košice-Dargovských hrdinov. Sčítavajú sa dosiahnuté časy na Furčianskom maratóne a na eXtrém maratóne.

Celkovým víťazom dvojkombinácie týchto vytrvalostných behov sa stal Ján Pollák (6:53:32 h), druhé miesto obsadil János Bogár (6:54:27 h) a na treťom mieste skončil Martin Petreje (7:02:54 h).