Začali sa rekonštrukčné práce podchodu medzi Adlerovou a Kalinovskou ulicou

 09.08.2022

V pondelok 8. augusta sa začali práce na rekonštrukcii podchodu medzi Adlerovou a Kalinovskou ulicou. Vzhľadom na to nebude možné najbližších päť mesiacov prechádzať podchodom zo zastávky MHD Kalinovská v smere na túto ulicu a ani na Adlerovu ulicu. 

Chodci budú môcť pri prechádzaní na druhú stranu cesty využiť priechod neďaleko OC Lidl alebo podchod pri zastávke MHD Fábryho.

Mesto Košice informovalo, že stavebné práce so sebou prinesú aj dopravné obmedzenia. Vo štvrtok 11. augusta ráno sa začne s frézovaním povrchu vozovky v blízkosti podchodu na jeho pravej strane v smere do centra. 

Obmedzenia budú vyznačené dočasným dopravným značením a prejazd nad podchodom bude možný vo voľnom jazdnom pruhu. 

Mesto Košice plánuje zrekonštruovať aj ďalšie podchody na Triede arm. gen. L. Svobodu. Všetky informácie sú zhrnuté v tlačovej správe: https://www.kosice.sk/clanok/na-adlerovej-sa-zacalo-s-rekonstrukciou-podchodu 

Doplníme, že oprava schodísk so žľabmi v podchode Fábryho sa začne tiež v priebehu augusta. Mestská časť Košice-Dargovských požiadala mesto Košice o spracovanie projektovej dokumentácie aj na komplexnú rekonštrukciu ďalších podchodov na Furči.