V nedeľu 2. júna sa uskutoční oslava Medzinárodného dňa detí na Furči

 07.05.2024

Milí obyvatelia mestskej časti Košice-Dargovských hrdinov, srdečne vás pozývame na oslavu Medzinárodného dňa detí na Furči v nedeľu 2. júna od 15. hodiny v parku pri penzióne Fontána pri obchodnom stredisku Ondava.

Na podujatí organizovanom mestskou časťou Košice-Dargovských hrdinov sa deti môžu tešiť na vystúpenie Uja Ľuba, žiakov furčianskych základných škôl, tanečnej školy Show DS Košice, ale aj skákaciu atrakciu, detských maskotov, tvorivé dielne a maľovanie na tvár v spolupráci s Centrom voľného času Charkovská 1, parkourovú akadémiu Skill Lab či ukážky činnosti polície.

Mimochodom, myšlienka vymedziť pre deti ich deň – Medzinárodný deň detí – vznikla na Svetovej konferencii pre blaho detí vo švajčiarskej Ženeve ešte v roku 1925. Na tejto konferencii zástupcovia 54 krajín schválili deklaráciu, ktorá sa zaoberala chudobou, detskou prácou, vzdelaním a inými otázkami týkajúcimi sa detí na celom svete. Po konferencii viacero vlád zaviedlo vo svojich krajinách takýto deň s cieľom urobiť deťom radosť, a zároveň poukázať na problémy týkajúce sa detí vo svete, na ich práva a potreby.