Uplynulo 28 rokov od vraždy košických policajtov

 20.01.2023

V piatok 20. januára 1995 boli v priamom výkone služby na Adlerovej ulici v Košiciach zavraždení dvaja košickí kriminalisti – starší seržant Ľubomír Palacký a seržant Ladislav Nistor.

Dnes uplynulo 28 rokov od ich tragickej smrti, keď počas preventívno-bezpečnostnej akcie zameranej na predchádzanie bytových krádeží v mestskej časti Košice-Dargovských hrdinov kontrolovali dvoch podozrivých mužov. Po výzve na predloženie dokladov jeden z mužov vytiahol pištoľ a šesťkrát strelil do Ľubomíra Palackého, ktorý bol namieste mŕtvy. Ladislav Nistor v snahe zabrániť útoku páchateľa bol zasiahnutý jednou strelou do brucha a následne ho páchateľ usmrtil ranou do tyla.

Minister vnútra povýšil oboch menovaných do hodnosti inšpektorov in memoriam. Košickí policajti si aj dnes uctili pamiatku svojich kolegov položením vencov k pamätnej tabuli na mieste udalosti na Adlerovej ulici i na ich hroboch na Verejnom cintoríne v Košiciach.

Na budúci týždeň 27. januára sa pri tejto príležitosti uskutoční Memoriál L. Palackého a L. Nistora v malom futbale v telocvični Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach na Rampovej ulici.