Pozývame Furčanov na Family Sport Day v stredu 1. septembra

 25.08.2021

Pravidelné podujatie Family Sport Day, ktoré sa vždy na začiatku školského roka konalo v našej mestskej časti, sa dočká ďalšieho pokračovania po ročnom výpadku vinou pandémie koronavírusu.

Obľúbená športová akcia sa uskutoční v stredu 1. septembra od 14. do 17. hodiny na novom mieste: po furčianskom lesoparku a Centre športu v areáli Základnej školy Fábryho 44 bude tentoraz dejiskom podujatia ihrisko Futbalovej akadémie Benecol Košice, ktoré sa nachádza v areáli Základnej školy Postupimská 37.

Súčasťou športového popoludnia bude bohatý program pestrých aktivít: rodinné behy rodičov spolu s deťmi, športové súťaže pre deti, mobilné planetárium, skákacia atrakcia, maľovanie na tvár pre deti, ukážky činnosti hasičov a polície.

Mladí športovci sa zaiste potešia zo stretnutia so svojimi športovými vzormi, keďže medzi deti zavítajú na autogramiádu hokejisti HC Košice a futbalisti FC Košice. Ocenení spomienkovými medailami budú všetci bežci, tí najúspešnejší sa potešia aj z trofejí a vecných cien. Pre všetkých účastníkov behu bude pripravená aj tombola.

Organizátorom akcie Family Sport Day je mestská časť Košice-Dargovských hrdinov. Podujatie je realizované s finačnou podporou Košického samosprávneho kraja (https://web.vucke.sk/sk/) .Partnerom akcie je Bodva Sport Club.