Oslavy Dňa mesta Košice vyvrcholia tento víkend, na Košičanov čaká nabitý program

 04.05.2022

Oslavy Dňa mesta Košice sa viažu na významnú historickú udalosť z roku 1369, keď kráľ Ľudovít Veľký udelil mestu historicky prvú erbovú listinu. Stalo sa tak vôbec prvýkrát v dejinách, keď niektorý z európskych panovníkov udelil erb mestu. Tento fakt sa stal v roku 1995 základom pre vznik osláv, ktoré sa z dôvodu záujmu verejnosti z pôvodného jedného dňa rozšírili na poldruha týždňa.

V piatok 6. mája sa môžete tešiť na Košické Benátky, súťažnú prehliadku vlastnoručne vyrobených plavidiel, ktorá sa uskutoční na pláži v mestskej časti Košice-Nad jazerom od 19.30 h aj za účasti plavidla mestskej časti Košice-Dargovských hrdinov.

Piatkový festival Majáles Košice je súčasťou kultúrneho štartu Košickej futbalovej arény. Počas popoludnia a večera sa môžete tešiť na koncerty známych skupín Kontrafakt či Heľenine Oči, zábavné súťaže i tradičné festivalové gastro. Slávnostné oficiálne otvorenie Košickej futbalovej arény sa uskutoční v sobotu 7. mája, keď je o 18. hodine na programe druholigový zápas košického tímu proti Dubnici.

Sobota 7. mája je najdôležitejším dňom osláv Dňa mesta Košice a je tradične spojená so slávnostným ceremoniálom odovzdávania Cien mesta Košice. Program dňa vyvrcholí večer galakoncertom so známymi umelcami pri hrajúcej fontáne pred Štátnym divadlom.

V nedeľu 8. mája sa na Košickom hrade uskutoční súťaž vo varení stredovekých jedál. Popoludní bude pri Dolnej bráne čakať strednú a staršiu generáciu koncert Hudobné korzo, ktorý prinesie porciu nestarnúcich hitov v orchestrálnom prevedení so sólistami.

Viac informácií nájdete tu: https://www.kosice.sk/clanok/buduci-piatok-startuju-tohtorocne-oslavy-dna-mesta-kosice

Zdroj foto a informácií: Mesto Košice.