Jarné upratovanie na Furči, niektorých brigádnikov odmeníme športovými cenami

 17.04.2023

Pri príležitosti Dňa Zeme (22. apríla) – ekologickom sviatku, ktorý je venovaný našej planéte a upozorňuje ľudí na vplyv ničenia životného prostredia, organizuje mestská časť Košice-Dargovských hrdinov týždeň jarného upratovania sídliska.

„Chcem vyzvať obyvateľov nášho sídliska, aby si našli čas a pomohli nám zveľadiť verejné priestranstvá vo svojom okolí. Či už formou školskej alebo susedskej brigády, aby naše sídlisko bolo ešte krajšie a čistejšie. Veríme, že zimné počasie z ostatných dní je už konečne minulosťou a sídlisko nám tak zakvitne do čistejšieho prostredia,“ vraví starosta Dominik Babušík.

Všetkým záujemcom, ktorí sa plánujú zúčastniť na tejto aktivite, budeme v stredu 19. apríla od 8.00 do 16.30 h v sídle miestneho úradu (OC Laborec, Povstania českého ľudu 1) vydávať pracovné pomôcky (rukavice a sáčky na odpad). Do komentárov pod týmto príspevkom môžete do štvrtka 27. apríla zasielať fotografie z brigád. Spomedzi snaživých dobrovoľníkov vyžrebujeme výhercov, ktorých za ich snahu odmeníme športovými cenami.

Celú akciu týždňa jarného upratovania začneme 19. apríla brigádou časti zamestnancov Miestneho úradu mestskej časti Košice-Dargovských hrdinov v areáli Denného centra na Jegorovovom námestí spoločne s organizáciou K 13 – Košické kultúrne centrá. Jarné upratovanie pri príležitosti Dňa Zeme ukončíme spoločnou brigádou zamestnancov miestneho úradu vo štvrtok 27. apríla v popoludňajších hodinách, keď už nie sú úradné hodiny pre verejnosť. Upraceme okolie sídla miestneho úradu v obchodnom centre Laborec.

Budeme radi, keď sa k nám pridáte a spoločne urobíme naše sídlisko ešte krajším a čistejším.