Čistinky od svojho Lidla získavajú nové sídla

 05.11.2023

A je to oficiálne. Lidl Čistinka je naša.

V posledných dňoch sa uskutočnilo stretnutie so zástupcami zo spoločnosti Lidl priamo na našom sídlisku. Čoskoro vám zverejníme podrobnejšie informácie.

Metropoly volajú, že Čistinku nemajú! Parčíky od svojho Lidla získali tieto sídla: Veľký Meder, Levoča, Košice – Dargovských hrdinov, Rožňava a Považská Bystrica.

Naša mestská časť bola zaradená do kategórie miest od 22 000 do 34 999 obyvateľov a získala vďaka vám skvelých 77 217 hlasov, ktoré zaistili víťazstvo v druhom ročníku hlasovania o Lidl Čistinku v hodnote 180 000 €.

Do hlasovania sa zapojilo aj päť základných škôl sídliacich v našej mestskej časti Košice-Dargovských hrdinov, ktoré spolu vyzbierali takmer 20 tisíc hlasov. Najaktívnejšia trieda z každej školy tak od nás získava vstupenky do kina:

- zo ZŠ Krosnianska 2 bola najaktívnejšia trieda 4.A,

- zo ZŠ Krosnianska 4 bola najaktívnejšia trieda 7.B,

- zo ZŠ Postupimská 37 bola najaktívnejšia trieda 6.B,

- zo ZŠ Fábryho 44 bola najaktívnejšia trieda 9.A,

- zo ZŠ Ľudovíta Fullu bola najaktívnejšia trieda 6.B.

Lidl Čistinka je mestský park tvorený zo štyroch prepojených modulov. Tri z nich majú rozmer 12 x 12 m, štvrtým je multifunkčné športovisko s výmerou 15 x 15 m. Basketbal? Futbal? Volejbal? Stolný tenis? Žiaden problém, na Čistinke padnú mnohé športové rekordy. V ďalších troch častiach sa na ihrisku zabavia najmenší, pod prístreškom si jedlá pripravené na griloch vychutnajú mnohí fajnšmekri, workoutovú zónu využijú mladí i starší. Na Čistinkách sa nachádza aj množstvo lavičiek a zelene. Jednoducho, mestský park jedna báseň!

Starosta mestskej časti Košice-Dargovských hrdinov Dominik Babušík vo vyjadrení pre LIDL popísal radosť z výhry: "Veľmi sa teším výhre v mene celej našej mestskej časti a ďakujem všetkým, čo pomohli a hlasovali, pretože vďaka spoločnému úsiliu a každodennému hlasovaniu sa nám spoločne podarilo v súťaži vyhrať ihrisko pre naše sídlisko, ktoré bude prínosom pre všetky vekové kategórie. Bola to náročná cesta od začiatku až do konca. Začalo to prihlásením našej MČ do súťaže o Lidl Čistinku, rozposielaním informácií ako hlasovať, vylepovaním plagátov, neustálym pripomínaním, podporou jednotlivých mestských častí z celých Košíc, pomoci farárov, škôl a škôlok, niektorých poslancov, zamestnancov úradu, dôchodcov denného centra, rôznych skupín na sociálnych sieťach, ktoré tieto informácie ďalej zdieľali a pravidelne vyzývali k hlasovaniu, ako aj rôznym prevádzkam ktoré venovali motivačné ceny a mnoho ďalšieho. Obrovské ďakujem všetkým, čo pomohli, hlasovali a spojili sa pre našu mestskú časť Košice - Dargovských hrdinov alebo ako ju ľudovo nazývame - Furča."

Projekt je realizovaný Nadáciou Lidl a Nadačným fondom Lidl v Centre pre filantropiu v spolupráci s Lidl Slovenská republika, v.o.s.