Pozvánka na výstavu obrazov výtvarníčky Beáty Čop

 21.02.2022

Od stredy 2. marca bude až do konca marca prebiehať v zasadačke miestneho úradu mestskej časti Košice-Dargovských hrdinov výstava výtvarníčky Beáty Čop. V priestoroch miestneho úradu si môžete v úradných hodinách pozrieť výstavu 18 diel – olejomalieb na plátne či dreve – v pondelok, utorok a stredu v čase od 13.00 do 16.00 h (okrem utorka 8. 3.).

Beáta Čop sa narodila v Košiciach, študovala matematiku a informatiku na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika. Vo štvrtom ročníku sa však rozhodla školu zanechať a venovať sa výtvarnému umeniu.

Ako každá minca, aj tvorba Beáty Čop má dve strany. Jedna je reprezentovaná obrazmi so spoločným motívom „Tváre a duše“, ktoré sú výslednicou stretu vnútorného sveta autorky s vnútorným svetom spoločnosti dnešných dní. Druhá strana jej tvorby s názvom „In natura“ predstavuje obrazy matky prírody v jej najúchvatnejších polohách.

Beáta Čop tvrdí, že najväčšími kritikmi a smerovateľmi jej tvorby sú tí, pre ktorých sú jej obrazy určené – ľudia. Ich vďaka a spokojnosť sú jej motorom a energiou, ktoré ju poháňajú vpred. Obrazy Beáty Čop chcú byť pre ľudí tými okuliarmi, ktoré im pomôžu vidieť svet taký, aký je – nádherný vo svojej rozmanitosti a úžasný vo svojej kráse. Sú spojením estetiky a krásy výtvarného umenia s pôsobením energie na človeka a priestor prostredníctvom výtvarného diela. Ich jedinou úlohou je harmonizovať človeka a priestor.

Dnes jej obrazy tešia ľudí nielen na Slovensku, ale aj v Slovinsku, Nemecku, Kanade, Chorvátsku, Českej republike, Moldavsku. Stretneme sa s nimi v súkromných zbierkach, ale aj v rekreačných zariadeniach, vo firmách, súkromných ordináciách, hoteloch či kaviarničkách.

Výstavy Beáty Čop sa uskutočnili napríklad vo Verejnej knižnici Ján Bocatia v Košiciach (v pobočke nachádzajúcej sa v mestskej časti Košice-Dargovských hrdinov), v bratislavských priestoroch Obchodnej komory Rakúskeho veľvyslanectva v Slovenskej republiky, v učebno-výcvikovom zariadení Technickej Univerzity Košice v Herľanoch, v Slanskom múzeu v Slanci.