Zamestnanci miestneho úradu a firmy Labaš upratovali na Furči

 14.06.2019

Košice sú v poradí šiestym európskym mestom, ktoré získalo titul Európske hlavné mesto dobrovoľníctva. Rok 2019 sa teda v našom meste nesie v znamení dobrovoľníctva, ktoré má v Košiciach dlhoročnú tradíciu. V stredu 24. apríla a vo štvrtok 25. apríla sa aj na našom sídlisku uskutočnili dve dobrovoľnícke brigády zamestnancov Miestneho úradu mestskej časti Košice-Dargovských hrdinov spolu so zamestnancami spoločnosti Labaš. Upratovalo sa okolie obchodných centier Laborec a Hornád.

„Boli to dve veľmi vydarené akcie. Spoločnosť Labaš aj vedenie miestneho úradu na Furči dali dokopy pracovne nadšené partie svojich zamestnancov. Miestny úrad zabezpečil pracovné a technické pomôcky, my sme doniesli občerstvenie, bola to prirodzená spolupráca. Väčšina podnikateľských aktivít našej spoločnosti je sústredená do Košíc, nie je nám teda ľahostajné naše okolie. Žijeme, pracujeme a pohybujeme sa v tomto prostredí, takže nám na ňom záleží. Popri množstve charitatívnych aktivít našej spoločnosti prichádzame tento rok s novinkou, v duchu nášho motta ‚Dobrovoľne za krajšie Košice‘ organizujeme pracovné brigády. Naši zamestnanci sa na nich snažia na dobrovoľnom komunitnom upratovaní zveľadiť košické sídliská, na ktorých sa nachádzajú naše supermarkety. Počas tohto kalendárneho roka máme v pláne rovnakú kooperáciu s viacerými mestskými časťami v Košiciach, chceli by sme prejsť, upratať a upraviť viacero lokalít. S pilotným projektom na Furči sme boli veľmi spokojní,“ pochvaľoval si Miroslav Labaš mladší, riaditeľ PR divízie spoločnosti Labaš, ktorý sa rovnako aktívne zapojil do brigády.

Pracovné rukávy si vyhrnul aj starosta Furče Jozef Andrejčák. „Uvítal som túto aktivitu spoločnosti Labaš. Naša mestská časť sa veľmi rada zapojí aj do ďalších podobných projektov, ktoré budú smerovať k tomu, že naša Furča bude krajšia a čistejšia,“ poznamenal starosta mestskej časti Košice-Dargovských hrdinov.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 >