Kaľavský a Vargová triumfovali na 16. ročníku Furčianskeho maratónu

 14.06.2019

Kaľavský a Vargová triumfovali na 16. ročníku Furčianskeho maratónu

V sobotu 13. apríla sa uskutočnil už 16. ročník Furčianskeho maratónu – Memoriálu Štefana Semana. Preteky zorganizoval rovnako ako po minulé roky O5 Bežecký klub Furča. Túto športovú akciu už pravidelne podporuje aj mestská časť Košice-Dargovských hrdinov.

Súťažilo sa v maratóne a štafetovom maratóne dvojčlenných družstiev na trati v Lesoparku po promenádnom chodníku na Zelený dvor a späť. Na štart tohto podujatia sa v chladnom a daždivom počasí postavilo 116 bežcov.

Július Kaľavský, najlepší v mužskej kategórii, zvíťazil na Furčianskom maratóne už po 4-krát v kariére (tentoraz vďaka času 2:47:30 h) a stal sa držiteľom Putovného pohára Memoriálu Štefana Semana. Na druhom mieste skončil Jozef Čurlej a tretie miesto obsadil Pavol Dubovský.

Medzi ženami už po 3-krát za sebou triumfovala Maďarka Ildikó Vargová (dosiahla výkon 3:46:14 h) a stala sa držiteľkou Pohára starostu mestskej časti Košice-Dargovských hrdinov. Na druhom mieste dobehla Danica Božová a tretia priečka pripadla Eve Markovej.

Štefan Seman bol dlhoročný bežecký nadšenec, žijúci na Furči aj so svojou rodinou – manželkou Zlaticou a tromi deťmi. Tragicky zahynul vo februári 1997 počas tréningového behu na trase vo Vysokých Tatrách.

Foto: www.maratonfurca.sk


1 2 3 4 5 6 7 8 9 >