Deň Furče sa niesol v znamení skvelej hudby, zábavy a športu

 14.06.2019

V sobotu 8. júna bolo na Furči poriadne veselo. Pestrý celodenný program na viacerých miestach počas DŇA FURČE sa na našom sídlisku niesol v znamení skvelej hudby, zábavy a športu.

Už od rána sa v areáli Futbalovej akadémie Benecol Košice na Postupimskej ulici uskutočnili dva futbalové turnaje O pohár starostu mestskej časti Košice-Dargovských hrdinov. Celkovo päť družstiev chlapcov i dievčat vo vekových kategóriách do 7 a 8 rokov nadšene bojovalo na jednom ihrisku, na tom druhom sa predstavilo rovnako päť tímov dospelých. V seniorskej kategórii triumfoval tím Bodva Sport Club.

Zaujímavé hudobné popoludnie v parku pri fontáne pri obchodnom centre Ondava o 15. hodine otvorila mimoriadne obľúbená kapela Ščamba, ktorá v 45-minútovom vystúpení ponúkla svoje najväčšie hity a aj poriadnu dávku humoru. Potom patrilo pódium študentom a pedagógom Základnej umeleckej školy Krosnianska 6. Záver hudobného popoludnia sa niesol v znamení koncertu košickej hudobnej skupiny Los Massakeros produkujúcej vlastnú tvorbu v štýle latino, fusion a jazz, pričom viacerí členovia pochádzajú z Furče a majú za sebou aj vystúpenia s IMT Smile či Mariánom Čekovským.

Sme radi, že v horúcom počasí sa prišli na túto akciu pozrieť a zabaviť stovky Furčanov, pre ktorých boli pripravené aj viaceré stánky s občerstvením, no a deti sa vyšantili na skákacom hrade.

Doplníme, že v sobotu 8. júna sa na Furči uskutočnilo ešte jedno zaujímavé podujatie. Občianske združenie Šport-mládež pre budúcnosť organizovalo oslavu MDD v areáli Základnej školy Fábryho 44.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 >