• ,
  • |
  • Mapa stránok |
  • E-mail kontakt
A- A A+
 
 

Aktuality - zobrazovač noviniek | Oslava MDD v sobotu 8. júna v areáli ZŠ Fábryho

Oslava MDD v sobotu 8. júna v areáli ZŠ Fábryho

V sobotu 8. júna sa na Furči uskutoční ešte jedno zaujímavé podujatie. Občianske združenie Šport-mládež pre budúcnosť organizuje od 12. hodiny oslavu MDD v areáli Základnej školy Fábryho 44. Pre deti budú pripravené rôzne súťaže, skákacie hrady, maľovanie na tvár, cukrová vata, zároveň sa odprezentujú viaceré košické športové kluby. Spoluorganizátori: Zápasnícky klub Košice 1904 o.z. a Karate klub Slávia UPJŠ Košice. Vstup je zdarma.

Oznam - Prerušenie distribúcie elektriny
MČ KE-DH obdržala oznámenie od Východoslovenskej distribučnej a.s. o prerušení distribúcie elektriny, v termíne a pre odberné miesta: 19. jún 2019 v čase od 8:30 hod. do 13:30 hod. v lokalite - MČ KE-DH v úseku: ul. Jaltská č.d. 2, od č.d. 21 po č.d. 31 nepárne
3. zasadnutie MiZ dňa 12.6.2019 - pozvánka, materiály
3. zasadnutie MiZ dňa 12.6.2019 - pozvánka, materiály
Aktivační pracovníci upratali okolie Bielocerkevskej ulice
Počas prvého júnového týždňa upratovali aktivační pracovníci na Furči okolie Bielocerkevskej ulice, lesík pri tejto ulici, zónu okolo plechového plota, rigol pod Bielocerkevskou ulicou. Vyzametali aj okolie uzamykateľného kontajneroviska i plochu pod ním...
Skvelá správa: bikesharing už aj na Furči!
Mimoriadne pozitívny ohlas v Košiciach vyvolalo na jar tohto roku spustenie projektu bikesharingu – najväčšieho zdieľania verejných bicyklov na Slovensku.
Deň Furče sa niesol v znamení skvelej hudby, zábavy a športu
V sobotu 8. júna bolo na Furči poriadne veselo. Pestrý celodenný program na viacerých miestach počas DŇA FURČE sa na našom sídlisku niesol v znamení skvelej hudby, zábavy a športu.
Od stredy do piatka strojné zametanie vnútroblokových komunikácií
Na základe požiadavky vedenia mesta Košice chceme obyvateľov mestskej časti Dargovských hrdinov informovať o plánovanom strojnom zametaní vnútroblokových komunikácií na Furči v dňoch 12. – 14. júna (streda až piatok).
Na Furči v júni vystúpia Ščamba a Los Massakeros, poznáme program MDD
Séria podujatí pod názvom Furčianske kultúrne leto už roky tradične a vždy vydareným spôsobom oživuje kultúrno-spoločenský život na našom sídlisku. Výnimkou nebude ani tohtoročné leto.
Oslava MDD v sobotu 8. júna v areáli ZŠ Fábryho
V sobotu 8. júna sa na Furči uskutoční ešte jedno zaujímavé podujatie. Občianske združenie Šport-mládež pre budúcnosť organizuje od 12. hodiny oslavu MDD v areáli Základnej školy Fábryho 44.
Návrh plánu kontrolnej činnosti na II. polrok 2019
Návrh plánu kontrolnej činnosti na II. polrok 2019
Poslanecké dni pre občanov
Poslanecké dni sa konajú každú stredu (v pracovných dňoch) v čase od 15.30 do 16.30 h v zasadačke Miestneho úradu mestskej časti Košice-Dargovských hrdinov na Dvorkinovej ulici 7 s výnimkou letných prázdnin v júli a auguste.
Komisie miestneho zastupiteľstva Košice-Dargovských hrdinov
Komisie miestneho zastupiteľstva mestskej časti Košice-Dargovských hrdinov ako stále poradné, iniciatívne a kontrolné orgány miestneho zastupiteľstva plnia úlohy podľa zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení.
Hromadné vyháňanie diviačej zveri z Furče sa v nedeľu 26. mája konať nebude.
Hromadné vyháňanie diviačej zveri z Furče sa v nedeľu 26. mája konať nebude.
Modernizácia a rekonštrukcia rozvodov tepla na Furči
V pondelok 13. mája sa na našom sídlisku začali práce na modernizácii a rekonštrukcii rozvodov tepla, ktorú zabezpečuje spoločnosť Tepláreň Košice, a. s., prostredníctvom dodávateľskej firmy.
Oslava 650. výročia Košíc kráľovskou hrou nadchla Košičanov
Deň víťazstva nad fašizmom a oslavu 650. výročia Košíc v rámci dňa mesta Košice si Košičania uctili FIDE BLITZ turnajom, VIP simultánkou majstra sveta Viktora Gažíka s osobnosťami Košíc a Slovenska i veľkým živým šachom na Dolnej bráne v rámci CASSOVIA OPEN 2019. Partnerom podujatia bola aj mestská časť Košice-Dargovských hrdinov.
Furča zdolala Košickú Novú Ves vo futbalovom zápase
Už v poradí ôsmy priateľský futbalový zápas medzi mestskými časťami Košická Nová Ves a Dargovských hrdinov sa uskutočnil v stredu 1. mája. Výber Furče porazil svojho súpera 5:2 a upravil bilanciu vzájomných zápasov na 5:3 v náš prospech.
Zamestnanci miestneho úradu a firmy Labaš upratovali na Furči
Košice sú v poradí šiestym európskym mestom, ktoré získalo titul Európske hlavné mesto dobrovoľníctva. Rok 2019 sa teda v našom meste nesie v znamení dobrovoľníctva, ktoré má v Košiciach dlhoročnú tradíciu.
Aktivační pracovníci upratali lokalitu na Sečovskej ceste
Mestská časť Košice-Dargovských hrdinov v spolupráci so Správou mestskej zelene Košice mala na stredu 24. apríla naplánované upratovanie lokality na Sečovskej ceste smerom zo sídliska v oblasti pod čerpacou stanicou Oktan a v okolí odpočívadla pre vodičov.
Kaľavský a Vargová triumfovali na 16. ročníku Furčianskeho maratónu
V sobotu 13. apríla sa uskutočnil už 16. ročník Furčianskeho maratónu – Memoriálu Štefana Semana. Preteky zorganizoval rovnako ako po minulé roky O5 Bežecký klub Furča. Túto športovú akciu už pravidelne podporuje aj mestská časť Košice-Dargovských hrdinov.
Mestská časť ocenila 18 učiteľov z furčianskych škôl
S prvými jarnými kvetmi si už tradične pripomíname odkaz velikána pedagogiky Jána Amosa Komenského, ktorý bol hlboko presvedčený, že dobrá škola robí človeka lepším...
Vyhlásenie mimoriadnej situácie
Vzhľadom na aktivizáciu zosuvov pôdy na území mesta Košice, Včelárska paseka a časť Konopinská, vzniklo nebezpečenstvo ohrozenia života, zdravia osôb a veľkých škôd na majetku.
Jarné upratovanie zmenilo niektoré lokality na Furči na nepoznanie
Od pondelka 18. marca do stredy 20. marca prebiehalo jarné upratovanie organizované mestskou častou Košice-Dargovských hrdinov a spoločnosťou KOSIT v oblasti pod Benadovou a Bašťovanského ulicou, rovnako bol uprataný aj neporiadok v mulde pod Lidickým námestím.
Pozvánka na zaujímavú výstavu na Furči
Verejná knižnica Jána Bocatia-pobočka na Furči vás srdečne pozýva na prehliadku výstavy fotografií Ing. Igora Šimka „Vertikalizmus – Gotika“. Výstavu môžete navštíviť do 14. mája 2019 vo výpožičnom čase v priestoroch pobočky Verejnej knižnice J.Bocatia na Jaltskej 2 v OC Torysa.
Rozmiestnenie veľkokapacitných kontajnerov v roku 2019
Už od piatka 22. februára budú na našom sídlisku rozmiestnené veľkokapacitné kontajnery. Aký je harmonogram ich jednotlivých stanovíšť v roku 2019 ? Pozrite si priloženú tabuľku.
Už 16. ročník Furčianskeho maratónu sa uskutoční 13. apríla
V sobotu 13. apríla sa uskutoční už 16. ročník Furčianskeho maratónu – Memoriálu Štefana Semana. Preteky organizuje rovnako ako po minulé roky O5 Bežecký klub Furča, ktorý založili v roku 2004.
Vedeli ste o špeciálnom označení kastrovaných mačiek?
Túlavé mačky to vonku nemajú ľahké. Hynú od hladu, choroby, často ich zrazí auto alebo im ublížia ľudia. Nie, nemyslite si, že príroda sa postará...
Snehuliak Cup nezastavilo ani počasie
V sobotu 15. decembra sa v areáli Základnej školy Krosnianska 4 uskutočnil už 4. ročník futbalového turnaja Snehuliak Cup, ktorý organizovala partia furčianskych športových nadšencov.
Knižnica na Furči má vo svojom fonde až 14 500 knižných jednotiek
V obchodnom centre Torysa na Jaltskej 2 sídli na Furči pobočka Verejnej knižnice Jána Bocatia. Toto kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja má vo svojom fonde až 14 500 knižničných jednotiek...
Fotografická súťaž
Mestská časť Košice-Dargovských hrdinov v spolupráci s občianskym združením Furča 04022 vyhlasuje fotografickú súťaž. Vyzývame Furčanov, ktorí vo voľnom čase radi fotografujú a zaujali ich na našom sídlisku rôzne zaujímavé momenty či zákutia, aby sa zapojili do súťaže.
Zverejnenie zámeru prevodu vlastníctva nehnuteľného majetku MČ
MČ Košice - Dargovských hrdinov v zmysle § 9a/ ods. 8 písm. e/ zákona č.138/1991 Zb. o majetku obcí v znení neskorších predpisov zverejňuje zámer prevodu nehnuteľného majetku MČ časti z dôvodu hodného osobitného zreteľa.
Zisťovanie štatistického úradu
Cieľom zisťovania je zabezpečovať pravidelné informácie o stave, štruktúre a vývoji trhu práce v SR... Zisťovanie sa uskutoční v roku 2019.
Oznam - Spoločenské centrum - kultúrne stredisko
Spoločenské centrum - kultúrne stredisko, Jegorovovo nám. 5, Vám od januára 2019 ponúka tieto aktivity:
Family Sport Day
MČ Košice - Dargovských hrdinov organizuje dňa 15.9.2018 (sobota) od 13:30 hod. Lesopark Furča - vstupná časť, Family Sport Day. Súťaže pre deti a rodičov. Sprievodný program.
Deň Furče 2018 - Fotogaléria
Mestská časť Košice - Dargovských hrdinov organizovala dňa 10. júna v parku pri fontáne deň Furče.
Slovenský pohár MTB/BMX
Slovenský pohár 26.5.2018 a 27.5.2018 (3. a 4. kolo), a preteky bikrosových nádejí - pre všetky deti od 3 rokov - 26.5.2018 a 27.5.2018 (3. a 4. kolo)
Nové workoutové ihrisko
Z úplne nového workoutového ihriska sa môžu tešiť športuchtiví obyvatelia našej mestskej časti. Je určené všetkým, ktorí obľubujú cvičenie s vlastnou váhou svojho tela.
Zrušenie správneho poplatku
S účinnosťou od 15.03.2018 je zrušený správny poplatok v položke 17 písm. b) sadzobníka správnych poplatkov za prípravu podkladov k uzavretiu manželstva pred orgánom registrovanej cirkvi alebo náboženskej spoločnosti vo výške 10 eur.
Hlinený dukát
Aj naša Mestská časť Košice - Dargovských hrdinov sa zapojila do projektu Arcidiecéznej charity Košice „HLINENÝ DUKÁT“, ktorým chce sprostredkovať pomoc ľuďom bez domova vytvorením účinného systému poukazov tzv. hlinených dukátov.
Hlásenie porúch na verejnom osvetlení
Dopravný podnik mesta Košice, a.s. (DPMK) bude zabezpečovať od 1. augusta 2017 správu a údržbu verejného osvetlenia v Košiciach.
Projekt FOR SOC – lesy pre spoločnosť – lesy bez bariér
financovaný z Nórskeho finančného mechanizmu je zameraný na rozvoj regiónu formou zážitkovej ekoturistiky a lesnej pedagogiky...
Nové zberné dvory
Prineste odpad na zberný dvor a vyhrajte 30 €. Každý mesiac vyžrebujú 5 výhercov.
Psychosociálne centrum - Komunitné centrum
Poskytujeme základné sociálne poradenstvo všetkým klientom bez rozdielu v krízových situáciách ľudského života. Sme tu pre Vás...
Eures
EURES (Európske služby zamestnanosti) predstavujú sieť spolupracujúcich subjektov, ktorých cieľom je uľahčiť voľný pohyb pracovných síl v rámci Európskeho hospodárskeho priestoru (krajiny EÚ, Nórsko, Island, Lichtenštajnsko) a Švajčiarska.