• ,
  • |
  • Mapa stránok |
  • E-mail kontakt
A- A A+
 
 

Aktuality - zobrazovač noviniek | Oslava 650. výročia Košíc kráľovskou hrou nadchla Košičanov

Oslava 650. výročia Košíc kráľovskou hrou nadchla Košičanov

Oslava 650. výročia Košíc kráľovskou hrou nadchla Košičanov

Deň víťazstva nad fašizmom a oslavu 650. výročia Košíc v rámci dňa mesta Košice si Košičania uctili FIDE BLITZ turnajom, VIP simultánkou majstra sveta Viktora Gažíka s osobnosťami Košíc a Slovenska i veľkým živým šachom na Dolnej bráne v rámci CASSOVIA OPEN 2019. Partnerom podujatia bola aj mestská časť Košice-Dargovských hrdinov.

Oslavy v dňoch 27. 4. - 9. 5. 2019 patria k najzaujímavejšiemu festivalu Košíc, keď sa pripomína udelenie prvého mestského erbu Košiciam (7. máj 1369). Celé mesto žilo remeslami, podujatiami ako CASSOVIA OPEN 2019, City Run, koncertmi, rytierskymi slávnosťami, otvorením ZOO Košice. Uskutočnilo sa tradičné prebúdzanie parnej lokomotívy Katky, ktorá v lete premáva na Detskej železnici. Súčasťou festivalu je aj prehliadka vlastnoručne vyrobených plavidiel pod názvom Košické Benátky, jazda historických automobilov Cassovia Retro alebo rekonštrukcia historických bojov spojená s historickým sprievodom.

Mesto Košice, Košický krajský šachový zväz, poslanec mesta Košice Vladislav Stanko a generálny partner EUROPEAN INSTITUTE usporiadali 8. mája na Dolnej bráne v Košiciach pod záštitou primátora mesta Košice Jaroslava Polačeka ku Dňu Víťazstva nad fašizmom a v rámci osláv Dňa mesta Košice 1. ročník FIDE BLITZ šachového turnaja o pohár primátora Košíc, VIP šachovú simultánku osobností Košíc a SR s majstrom sveta Viktorom Gažíkom, veľký živý šach za účasti skupiny historického šermu a koncert slovenskej skupiny ICONITO. Celým programom sprevádzala pôvabná moderátorka, speváčka a herečka Petra Maxin.

FIDE BLITZ šachový turnaj o pohár primátora Košíc, ktorý sa konal na Dolnej bráne v unikátnom archeologickom komplexe ukrývajúcom časť mestského opevnenia z 13. storočia vyhral majster sveta Viktor Gažík z ŠK Aquamarin Podhájska s konečným ziskom 8,5 bodov z 9 partií. Druhý bol Róbert Fiacan z Šachy Reinter a na treťom mieste skončil Ján Csala, ktorý reprezentuje ŠK Moldava Nad Bodvou + DPMK. Najlepšie umiestnenou dámou bola Viktória Nadzamová z TJ Slávia Košice, ktorá si 7. mája.2019 v Historickej radnici prevzala ocenenie primátora Košíc za reprezentáciu mesta Košice v šachu mládeže. Najlepším juniorom sa stal Tomáš Ondo z ŠK Zemplín Michalovce. Najlepším seniorom Cyril Cehelský (Šachy Humenné). Najmladším šachistom bol Miško Hudák z Košíc.

Občanov Košíc nadchol veľký živý šach, kde si namiesto drevených figúrok zmerali sily družstvá detí zo ZŠ Krosnianska 2 a 4 z mestskej časti Košice-Dargovských hrdinov (biele figúrky) na jednej strane s kapitánom Vladislavom Stankom a výberom Košíc (čierne figúrky) s kapitánom Viktorom Gažíkom, ktorý hral celú partiu na slepo. To znamená, že mal čiernou šatkou zaviazané oči. Musel si pamätať všetky ťahy, ktoré diktoval a za neho ich realizoval prof. Blažej Pandula. Celú partiu pre občanov komentoval Martin Pogadl z Liptovskej šachovej školy. Netradičnú šachovú partiu, ktorá znázorňuje boj dvoch armád, sprevádzalo predovšetkým rinčanie zbraní, bojovné výkriky pri zdolávaní každého súperovho políčka či atraktívne súboje členov skupiny historického šermu za hlasného potlesku divákov. Pod tlakom majstra sveta bol nakoniec biely kráľ vedený Vladislavom Stankom donútený kapitulovať.

Kultúrny program obohatili o slovenský folklór aj Nikola a Samuel, ktorí v nádherných krojoch predviedli ľudové tance z Pozdišoviec a vyvrcholením kultúrneho programu bola populárna slovenská skupina ICONITO, ktorá aktuálne natočila klip s hymnou pre MS v hokeji.

Oznam - V nedeľu 26. mája sa bude na Furči vyháňať diviačia zver
Oznamujeme občanom mestskej časti Košice-Dargovských hrdinov, že v nedeľu 26. mája od 8. hodiny sa bude vyháňať diviačia zver z ulíc Jaltská, Bašťovanského, Benadova, Lidické námestie, Kurská i v lese nad Prešovskou cestou smerom pod Adlerovu ulicu.
Oznam
Vážení spoluobčania, Miestny úrad MČ Košice-Dargovských hrdinov sa Vám touto cestou ospravedlňuje za obmedzenie stránkových hodín na ohlasovni (evidencia pobytu) z dôvodu technického zabezpečovania volieb dňa 24.05.2019 v čase od 13.00 do 14.00 hod.
Voľby do Európskeho parlamentu 2019, materiály...
Aktualizácia: 14.5.2019 - Oznam - EP 2019, zrušenie stránkových hodín
Modernizácia a rekonštrukcia rozvodov tepla na Furči
V pondelok 13. mája sa na našom sídlisku začali práce na modernizácii a rekonštrukcii rozvodov tepla, ktorú zabezpečuje spoločnosť Tepláreň Košice, a. s., prostredníctvom dodávateľskej firmy.
Oslava 650. výročia Košíc kráľovskou hrou nadchla Košičanov
Deň víťazstva nad fašizmom a oslavu 650. výročia Košíc v rámci dňa mesta Košice si Košičania uctili FIDE BLITZ turnajom, VIP simultánkou majstra sveta Viktora Gažíka s osobnosťami Košíc a Slovenska i veľkým živým šachom na Dolnej bráne v rámci CASSOVIA OPEN 2019. Partnerom podujatia bola aj mestská časť Košice-Dargovských hrdinov.
Na Furči v júni vystúpia Ščamba a Los Massakeros, poznáme program MDD
Séria podujatí pod názvom Furčianske kultúrne leto už roky tradične a vždy vydareným spôsobom oživuje kultúrno-spoločenský život na našom sídlisku. Výnimkou nebude ani tohtoročné leto.
Furča zdolala Košickú Novú Ves vo futbalovom zápase
Už v poradí ôsmy priateľský futbalový zápas medzi mestskými časťami Košická Nová Ves a Dargovských hrdinov sa uskutočnil v stredu 1. mája. Výber Furče porazil svojho súpera 5:2 a upravil bilanciu vzájomných zápasov na 5:3 v náš prospech.
Zamestnanci miestneho úradu a firmy Labaš upratovali na Furči
Košice sú v poradí šiestym európskym mestom, ktoré získalo titul Európske hlavné mesto dobrovoľníctva. Rok 2019 sa teda v našom meste nesie v znamení dobrovoľníctva, ktoré má v Košiciach dlhoročnú tradíciu.
Aktivační pracovníci upratali lokalitu na Sečovskej ceste
Mestská časť Košice-Dargovských hrdinov v spolupráci so Správou mestskej zelene Košice mala na stredu 24. apríla naplánované upratovanie lokality na Sečovskej ceste smerom zo sídliska v oblasti pod čerpacou stanicou Oktan a v okolí odpočívadla pre vodičov.
Výročná správa 2018
Výročná správa 2018, textová časť
Záverečný účet 2018
Záverečný účet 2018, textová a tabuľková časť
Kaľavský a Vargová triumfovali na 16. ročníku Furčianskeho maratónu
V sobotu 13. apríla sa uskutočnil už 16. ročník Furčianskeho maratónu – Memoriálu Štefana Semana. Preteky zorganizoval rovnako ako po minulé roky O5 Bežecký klub Furča. Túto športovú akciu už pravidelne podporuje aj mestská časť Košice-Dargovských hrdinov.
Zisťovanie IKT
Zisťovanie o využívaní informačných a komunikačných technológií v domácnostiach a u jednotlivcov. Zisťovanie sa uskutoční od 17. apríla do 31. mája 2019
Mestská časť ocenila 18 učiteľov z furčianskych škôl
S prvými jarnými kvetmi si už tradične pripomíname odkaz velikána pedagogiky Jána Amosa Komenského, ktorý bol hlboko presvedčený, že dobrá škola robí človeka lepším...
Od pondelka 1. apríla sa dočasne mení umiestnenie zastávky MHD Zupkova
Od pondelka 1. apríla 2019 od 9. hodiny bude spoločnosť EUROVIA SK pokračovať v realizácii projektu „Modernizácia zastávok verejnej dopravy a informačných systémov“
Vyhlásenie mimoriadnej situácie
Vzhľadom na aktivizáciu zosuvov pôdy na území mesta Košice, Včelárska paseka a časť Konopinská, vzniklo nebezpečenstvo ohrozenia života, zdravia osôb a veľkých škôd na majetku.
Jarné upratovanie zmenilo niektoré lokality na Furči na nepoznanie
Od pondelka 18. marca do stredy 20. marca prebiehalo jarné upratovanie organizované mestskou častou Košice-Dargovských hrdinov a spoločnosťou KOSIT v oblasti pod Benadovou a Bašťovanského ulicou, rovnako bol uprataný aj neporiadok v mulde pod Lidickým námestím.
Pozvánka na zaujímavú výstavu na Furči
Verejná knižnica Jána Bocatia-pobočka na Furči vás srdečne pozýva na prehliadku výstavy fotografií Ing. Igora Šimka „Vertikalizmus – Gotika“. Výstavu môžete navštíviť do 14. mája 2019 vo výpožičnom čase v priestoroch pobočky Verejnej knižnice J.Bocatia na Jaltskej 2 v OC Torysa.
Rozmiestnenie veľkokapacitných kontajnerov v roku 2019
Už od piatka 22. februára budú na našom sídlisku rozmiestnené veľkokapacitné kontajnery. Aký je harmonogram ich jednotlivých stanovíšť v roku 2019 ? Pozrite si priloženú tabuľku.
Už 16. ročník Furčianskeho maratónu sa uskutoční 13. apríla
V sobotu 13. apríla sa uskutoční už 16. ročník Furčianskeho maratónu – Memoriálu Štefana Semana. Preteky organizuje rovnako ako po minulé roky O5 Bežecký klub Furča, ktorý založili v roku 2004.
Vedeli ste o špeciálnom označení kastrovaných mačiek?
Túlavé mačky to vonku nemajú ľahké. Hynú od hladu, choroby, často ich zrazí auto alebo im ublížia ľudia. Nie, nemyslite si, že príroda sa postará...
Snehuliak Cup nezastavilo ani počasie
V sobotu 15. decembra sa v areáli Základnej školy Krosnianska 4 uskutočnil už 4. ročník futbalového turnaja Snehuliak Cup, ktorý organizovala partia furčianskych športových nadšencov.
Knižnica na Furči má vo svojom fonde až 14 500 knižných jednotiek
V obchodnom centre Torysa na Jaltskej 2 sídli na Furči pobočka Verejnej knižnice Jána Bocatia. Toto kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja má vo svojom fonde až 14 500 knižničných jednotiek...
Fotografická súťaž
Mestská časť Košice-Dargovských hrdinov v spolupráci s občianskym združením Furča 04022 vyhlasuje fotografickú súťaž. Vyzývame Furčanov, ktorí vo voľnom čase radi fotografujú a zaujali ich na našom sídlisku rôzne zaujímavé momenty či zákutia, aby sa zapojili do súťaže.
Zverejnenie zámeru prevodu vlastníctva nehnuteľného majetku MČ
MČ Košice - Dargovských hrdinov v zmysle § 9a/ ods. 8 písm. e/ zákona č.138/1991 Zb. o majetku obcí v znení neskorších predpisov zverejňuje zámer prevodu nehnuteľného majetku MČ časti z dôvodu hodného osobitného zreteľa.
Zisťovanie štatistického úradu
Cieľom zisťovania je zabezpečovať pravidelné informácie o stave, štruktúre a vývoji trhu práce v SR... Zisťovanie sa uskutoční v roku 2019.
Oznam - Spoločenské centrum - kultúrne stredisko
Spoločenské centrum - kultúrne stredisko, Jegorovovo nám. 5, Vám od januára 2019 ponúka tieto aktivity:
Family Sport Day
MČ Košice - Dargovských hrdinov organizuje dňa 15.9.2018 (sobota) od 13:30 hod. Lesopark Furča - vstupná časť, Family Sport Day. Súťaže pre deti a rodičov. Sprievodný program.
Deň Furče 2018 - Fotogaléria
Mestská časť Košice - Dargovských hrdinov organizovala dňa 10. júna v parku pri fontáne deň Furče.
Slovenský pohár MTB/BMX
Slovenský pohár 26.5.2018 a 27.5.2018 (3. a 4. kolo), a preteky bikrosových nádejí - pre všetky deti od 3 rokov - 26.5.2018 a 27.5.2018 (3. a 4. kolo)
Nové workoutové ihrisko
Z úplne nového workoutového ihriska sa môžu tešiť športuchtiví obyvatelia našej mestskej časti. Je určené všetkým, ktorí obľubujú cvičenie s vlastnou váhou svojho tela.
Zrušenie správneho poplatku
S účinnosťou od 15.03.2018 je zrušený správny poplatok v položke 17 písm. b) sadzobníka správnych poplatkov za prípravu podkladov k uzavretiu manželstva pred orgánom registrovanej cirkvi alebo náboženskej spoločnosti vo výške 10 eur.
Hlinený dukát
Aj naša Mestská časť Košice - Dargovských hrdinov sa zapojila do projektu Arcidiecéznej charity Košice „HLINENÝ DUKÁT“, ktorým chce sprostredkovať pomoc ľuďom bez domova vytvorením účinného systému poukazov tzv. hlinených dukátov.
Hlásenie porúch na verejnom osvetlení
Dopravný podnik mesta Košice, a.s. (DPMK) bude zabezpečovať od 1. augusta 2017 správu a údržbu verejného osvetlenia v Košiciach.
Projekt FOR SOC – lesy pre spoločnosť – lesy bez bariér
financovaný z Nórskeho finančného mechanizmu je zameraný na rozvoj regiónu formou zážitkovej ekoturistiky a lesnej pedagogiky...
Nové zberné dvory
Prineste odpad na zberný dvor a vyhrajte 30 €. Každý mesiac vyžrebujú 5 výhercov.
Psychosociálne centrum - Komunitné centrum
Poskytujeme základné sociálne poradenstvo všetkým klientom bez rozdielu v krízových situáciách ľudského života. Sme tu pre Vás...
Eures
EURES (Európske služby zamestnanosti) predstavujú sieť spolupracujúcich subjektov, ktorých cieľom je uľahčiť voľný pohyb pracovných síl v rámci Európskeho hospodárskeho priestoru (krajiny EÚ, Nórsko, Island, Lichtenštajnsko) a Švajčiarska.